تجهیزات فعال شبکه

menuordersearch
niroo-pardazesh.ir
بلاگ

تجهیزات فعال شبکه

۱۴۰۰/۱۲/۲۲ یکشنبه
(0)
(0)
تجهیزات فعال شبکه

به تجهیزاتی که برای انتقال اطلاعات و دیتا در شبکه به جریان الکتریکی برق نیاز دارند ،تجهیزات اکتیو یافعال گفته میشود .بنابراین در یک شبکه کامپیوتری به قطعاتی که معمولا به برق متصل شده و در تولید، هدایت و یا تقویت سیگنال ها نقش دارند و در اصطلاح به خودی خود فعالیت دارند ،قطعات فعال یا اکتیو می‌گویند.

 سوییچ دستگاه مرکزی در شبکه ستاره ای است که تمام گره ها یا nodeها را از طریق کابل شبکه به هم متصل میکند و به وسیله این دستگاه گره ها قادر به ارسال و دریافت اطلاعات به یکدیگر خواهند بود. سوییچ‌‌‌‌های مختلف با تعداد 48 ،24 ،16 ،8 ،4 درگاه وجود دارند و سرعت انتقال داده ها در این درگاه ها میتواند 1Gbps ،10/100 Mbpsو 10Gbps باشد. برخی از درگاه‌‌‌‌های سوییچ میتوانند قابلیت PoE داشته باشند. سوییچ ها در انواع قابل نصب در رک یا غیر قابل نصب در رک و قابل مدیریت کردن یا غیر قابل مدیریت تقسیم بندی میشوند.
سوییچ شبکه
 آنتن‌‌‌‌های وایرلس سیگنال الکتریکی را از اکسس پوینت دریافت نموده و بر اساس ساختار فیزیکی خود آن را در محیط انتشار می‌دهند. المان‌‌‌‌های بکار رفته در آنتنها به فرکانس مورد استفاده وابسته بوده و سایز آن کسری از طول موج آنتن خواهد بود.یک آنتن وایرلس تغییری در توان خروجی سیگنال ایجاد نمی‌کند بلکه آنرا پش از دریافت بصورت امواج رادیویی متمرکز نموده و در جهات مختلف می‌تاباند، میزان تمرکز موج رادیویی یا بهره آنتن بر اساس آنتن‌‌‌‌های مرجع ایزوتروپیک و یا دی پل سنجیده می‌شود .
انتن وایرلس
مودم ADSLADSL که مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line است برای تبدیل سیگنال‌‌‌‌های دیجیتال رایانه به سیگنال‌‌‌‌های آنالوگ در خطوط تلفن و بالعکس است و دارای دو نوع سیمی و بیسیم است.
مودمADSL
 کارت شبکه وایرلس که به نام کارت شبکه بیسیم هم شناخته می‌شود، ابزار اتصال رایانه ها به سرور و یا شبکه است. در کارت شبکه بیسیم هم مانند کارت شبکه‌‌‌‌های سیم و یا کابلی، از ساختار مشابهی برای ارتباطات داده استفاده شده است با این تفاوت که به جای کابل و پورت‌‌‌‌های ارتباطی از فرستنده ها و گیرنده‌‌‌‌های امواج مغناطیسی استفاده شده است.
کارت شبکه وایرلس
اکسس پوینت یا Wireless Access Point که به فارسی به معنی نقطه دسترسی است در واقع اسمی است که ما بر روی یکی از تجهیزاتی گذاشته ایم که در شبکه‌‌‌‌های بیسیم یا وایرلس مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تجهیزات که یه صورت اختصاری به آنها AP یا WAP هم گفته می‌شود در شبکه‌‌‌‌های کامپیوتری به تجهیزاتی گفته می‌شود که عملکردی شبیه به سویچ شبکه‌‌‌‌های کابلی در شبکه‌‌‌‌های بیسیم دارند، بدین معنی که این امکان را فراهم می‌کنند که از طریق آنها شما بتوانید چندین سیستم کامپیوتری را از طریق شبکه‌‌‌‌های بیسیم به همدیگر متصل کنید.
اکسس پوینت
ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دفتر مرکزی
تربت حیدریه - خیابان شورا- طبقه فوقانی ترنجستان - شرکت نیرو پردازش خراسان

تلفن تماس :
051-52239550
09159008294

aparatinstagramtelegram