تجهیزات غیر فعال شبکه

menuordersearch
niroo-pardazesh.ir
بلاگ

تجهیزات غیر فعال شبکه

۱۴۰۰/۱۲/۲۲ یکشنبه
(0)
(0)
تجهیزات غیر فعال شبکه

تجهیزات پسیو شبکه‌‌‌‌‌های کامپیوتری گسترده هستند و بسته به نوع شبکه‌ای که قصد پیاده‌سازی آن‌را دارید و بزرگی و کوچکی می‌توان از تجهیزات مختلفی استفاده کرد. اما برخی تجهیزات کاربرد کلی دارند و جزو تجهیزات لازم برای راه اندازی شبکه هستند.

 رک
رک
یک کابل شبکه است که دو سر آن سوکت شبکه (RJ 45) خورده است. اصولا پچ کورد برای اتصال پچ پنل به سوئیچ استفاده می‌شود. از پچ کورد برای اتصال کامپیوتر به پریز شبکه نیز استفاده می‌شود. پچ کورد ها ۱ متری، ۳ متری و ۵ متری هستند.
Patch Cord
 در مواردی که تعداد کابل هایی که قرار است داخل داکت ها قرار گیرند زیاد باشد به جای داکت از ترانک استفاده می‌کنیم. مورد استفاده ترانک دقیقا مانند داکت است. بعبارتی ترانک همان داکت است اما با ظاهری شیک تر و زیباتر. یکی از قابلیت‌‌‌‌های ترانک این است که می‌توانید بر روی آن پریز شبکه، پریز برق و … را قرار دهید.
ترانک
قطعه ای است که کابل‌‌‌‌های شبکه درون آن قرار می‌گیرند. داکت ها در اندازه‌‌‌‌های مختلفی ساخته می‌شوند. معیار سنجش‌ آنها سانتی متر است. برخی از افراد نیز برای سنجش اندازه داکت ها از کلمه نمره استفاده می‌کنند. مثلا داکت نمره ۲ یا نمره ۳ یا نمره ۶٫ اگر می‌خواهید دو یا سه رشته کابل را داخل داکت قرار دهید می‌توانید از داکت نمره ۲ یا ۳ استفاده نمایید. برخی از افراد نیز داکت ها را به صورت عمق * عرض عنوان می‌کنند. مثلا داکت ۳*۳ یا ۳۰*۳۰ همان داکت نمره ۳ است. داکت نمره ۳، داکتی است که عرض و عمق آن ۳ سانتی متر است.
داکت
این قطعه را مانند پورت Lan ای که بر روی کامپیوترتان وجود دارد تصور کنید. قطعه ای است که داخل قوطی کبریتی یا پریز شبکه قرار می‌گیرد. سوکت شبکه موجود بر روی کابل به کیستون وصل می‌شود. بعبارتی کابل شبکه ای که از کامپیوتر به پریز شبکه وصل می‌شود در اصل به همین کیستون متصل می‌گردد.
Keystone
 این قطعه داخل رک نصب می‌شود. اصولا یک سر کابل شبکه به پریز شبکه و سر دیگر آن کابل به پچ پنل می‌خورد. پچ پنل ها در انواع مختلف ۱۶ پورت، ۲۴ پورت، ۳۶ پورت و ۴۸ پورت ساخته می‌شوند. در ضمن پورت‌‌‌‌های موجود در پچ پنل نیز به صورت Cat 5 و Cat 6 ساخته می‌شوند.
Patch Panel
ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دفتر مرکزی
تربت حیدریه - خیابان شورا- طبقه فوقانی ترنجستان - شرکت نیرو پردازش خراسان

تلفن تماس :
051-52239550
09159008294

aparatinstagramtelegram